Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Bëri vaksinën Astrazeneca dhe pësoi trombozë, 44-vjeçarja në gjendje kritike për jetën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një grua 44-vjeçare,  pasi ka bërë vaksinën AstraZeneca ka pësuar trombozë dhe ndodhet në gjendje të rëndë në spital.

Bëhet me dije se pas gjendjes së rënduar 44-vjeçarja i është nënshtruar një operacioni në kokë, por përsëri gjendja e saj është e rënduar dhe shpresat janë të pakta për të.

“Mjekët më thirrën dhe më thanë se kishte një hemorragji cerebrale dhe operacioni do të ishte një mundësi e fundit. Çdo gjë mund të ndodhte dhe ai mund të vdiste gjatë operacionit. Ajo kishte frikë të merrte vaksinën dhe ne shkuam ta bënim atë së bashku,” tha bashkëshorti i 44-vjeçares.

Fillimisht gruaja u shtrua në spitalin Venizelio me një çrregullim të mpiksjes së gjakut, pas vaksinës, ndërsa më 20 maj ajo zhvilloi një trombozë që e përkeqësoi gjendjen e saj.

Më shumë

spot_img
spot_img