Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Bëri shqiponjën në “Eurovision”, Gjon Muharremaj “çmend” serbët, ja çfarë shkruajnë mediat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shqiptari Gjon Muharremaj, i njohur me emrin e artit Gjon’s Tears, është bërë kryefjalë e mediave, pasi doli i treti në Eurovision ku përfaqësonte Zvicrën.

Mirëpo mediat serbe e kanë sulmuar talentin e ri, për shkak se kur Shqipëria i dha Zvicrës 12 pikë, ai bëri me duar shqiponjën.

Këtë akt mediat serbe e kanë quajtur skandaloz dhe provim.

“Me këtë gjest ai tërhoqi mbi vete zemërimin e serbëve”, shkruan portali kroat i lajmeve “24sata”. Teksa nuk kanë munguar edhe komentet e shumta negative ndaj tij nga serbët pas këtij veprimi.

Kujtojmë që Gjon arriti të marrë vendin e parë nga juria profesionale por kur u bashkuan me votat e publikut Italia përmbysi rezultatin duke kaluar e para. Franca e dyta dhe në vendin e tretë Zvicra.

skandal 300x224 1

Më shumë

spot_img
spot_img