Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
66 %
1kmh
75 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Bëri namin duke vjedhur portofola, arrestohet 54 vjeçari në Tiranë, me precedent të mëparshëm penal (DETAJE)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b86c8aebe53a49e42c9c5c5678eea37a

Një 54 vjeçar i cili ka bërë namin duke vjedhur portofola është arrestuar ditën e sotme në Tiranë.

 

Në pranga ka rënë Gj. S., 54 vjeç, banues në Vlorë, i dënuar  4 herë më parë për veprën penale “Vjedhja”.

Njoftimi i policisë:

Finalizohet nga Komisariati i Policisë nr. 2, operacioni policor i koduar “Portofolat”.

Kapet dhe ndalohet një 54-vjeçar me precedent penal të mëparshëm, i dënuar katër herë për vjedhje.

Zbardhen dhe dokumentohen 4 raste të vjedhjeve me forcë të portofolave.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë nr. 2, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe zbardhjen e rasteve të vjedhjeve të pronës dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve, si rezultat i punës hetimore dhe profesionale, siguruan prova ligjore për autorësinë e disa vjedhjeve me forcë të portofolave.

Bazur mbi provat e siguruara dhe lokalizimit të vendndodhjes së autorit të dyshuar, u organizua dhe finalizua operacioni policor “Portofolat”, në kudër të të cilit u kap dhe u ndalua  shtetasi Gj. S., 54 vjeç, banues në Vlorë, i dënuar  4 herë më parë për veprën penale “Vjedhja”.

Nga tërësia e veprimeve hetimore të kryera ka rezultuar se ky shtetas është autor i vjedhjeve të disa portofolave konkretisht:

  • Më datë 24.08.2020, ka vjedhur portofolin e shtetases A. S.
  • Më datë 29.07.2020, ka vjedhur portofolin e shtetases M. M.
  • Më datë 05.06.2020, ka vjedhur portofolin e shtetases E. G.
  • Më datë 08.03.2020, ka vjedhur portofolin e shtetases E. B.

Vijon puna për dokumentimin e vjedhjeve të tjera të ndodhura në Qarkun e Tiranës, në të cilat mund të jetë i implikuar ky shtetas.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme  për veprën penale “Vjedhja”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img