Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Bëri “gangsterin” me Policinë dhe iu rrezikoi jetën, arrestohet shoferi i dehur në Lushnjë

Lajme të ngjashëm

Një 42-vjeçar është arrestuar nga policia e Lushnjes, pasi nuk iu bind urdhërit të efektivëve dhe më pas u largua me shpejtësi, duke rrezikuar edhe jetën e tyre.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi V. K., 42 vjeç, banues në Peqin. Pas testimit rezultoi se ky shtetas drejtonte automjetin në gjendje të dehur.

Njoftimi i policisë:

Arrestohet një 42-vjeçar në Lushnjë pasi nuk iu bind urdhrit të punonjësve të Policisë, për të ndaluar, por shtoi shpejtësinë, duke u rrezikuar atyre jetën.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lushnjë arrestuan në flagrancë shtetasin V. K., 42 vjeç, banues në Peqin, pasi gjatë natës, në vendin e quajtur “Rotondo e Çermës”, duke drejtuar automjetin, nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë, për të ndaluar, por është larguar me shpejtësi, duke u rrezikuar atyre jetën.

Si rezultat i koordinimit të veprimeve operacionale dhe ndjekjes nga shërbimet e Policisë, 42-vjeçari është kapur në fshatin Thanasaj, Lushnjë. Pas testimit me aparatin alkool-testues, rezultoi se shtetasi V. K. e drejtonte automjetin, në gjendje të dehur.


Më shumë