Tirana
light rain
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
2.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

Berberi që u arrestua për kundërshtim të inspektorëve të Tatimeve shpallet i pafajshëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata shpall të pafajshëm pas rreth 2 muajsh e gjysmë berberin që u arrestua për kundërshtim të inspektorëve të Tatimeve.

Rreth një muaj më parë për arrestimin e tij foli edhe kryeministri Edi Rama, i cili komentoi se berberi kishte kundërshtuar me forcë kontrollin tatimor. ‘’Iu kundërvu me dhunë kontrollit tatimor’’, tha Rama. Po kështu koment për të ka bërë edhe drejtoresha e Tatimeve Brisida Shehaj, e cila tha se në radhë të parë asaj i takonte mbrojtja e jetës së inspektorëve.

Berberi, Taulant Hasanaj qëndroi për rreth 80 ditë në izolim në burgun e Fushë-Krujës. Por tashmë problem mbeten pajisjet e sekuestruara me të cilat punonte, që në të vërtetë kanë dalë në ankand.

Një prej gazetarëve të kronikës së zezë, Flamur Vezaj, që e ka ndjekur nga afër çështjen shkruan:

“Nuk pres t’i kërkojne falje atij dhe as nënës së moshuar, e cila çdo natë i mbyllte sytë duke lotuar! Nuk e pres faljen e tyre se janë pa shpirt, pa ndjenja thjesht ruajnë menderen e tyre dhe bëjnë kurban njerëz të drejtë. Përveç se mbajtën 80 ditë në burg, arritën edhe t’i sekuestrojnë karrigen e berberit, pasqyrën, fshesën dhe koshin e leshit, se këtë të fundit e kanë në tru”

LEXO EDHE:RAMA FLET PER HERE TE PARE PER BERBERIN QE DHUNOI INSPEKTORET

GJYKATA LE NE BURG BERBERIN, JA DESHMIA E TIJ

ARRESTOHEN 2 BERBERE PER INFORMALITET

JA SA UA SHET SHTETI BERBEREVE PAJISJET NE ANKAND

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img