Tirana
clear sky
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
60 %
1.4kmh
5 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
28 °
Mar
29 °
Mër
29 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Berat, shoferët e furgonëve në protestë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shoferët e automjeteve 8+1 kanë protestuar sot përpara Bashkisë Berat. Protesta vjen pas vendimit të Bashkisë për kufizimin e numrit të furgonëve  në qarkullim nga 80  në vetëm 3 të tilla.

Shoferët shprehen se kanë 22 ditë pa punë si pasojë e këtij vendimi, të cilin ata e quajnë absurd dhe deklarojnë se transportin ndërqytetas tashmë e kryejnë vetëm autobusët.

Ky vendim vjen pas pas urdhrit të policisë për të ndaluar lëvizjen e qytetarëve me furgonë me arsyen se janë nje risk i madh për shtimin e aksidenteve rrugore.

Kujtojmë se vitin e kaluar ka pasur protesta të mëdha të shoferëve të furgonëve në të gjitha qytetet e vendit duke u përshkallëzuar deri në greva të përgjithshme dhe bllokimin e rrugëve kombëtare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img