Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Berat Buzhala: Bëj tifo për Zvicrën, Shqipëria sukses nëse bën një gol në Europian

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a4c091cfcf2a39aad696d6273a2e44d8

Gazetari nga Kosova, Berat Buzhala ka dhënë në emisionin “Opinion” një parashikim të hidhur që vështirë se do t’i pëlqejë tifozëve shqiptarë. Ai tha në emision se: “do ta quante sukses nëse Shqipëria do të merrte një pikë në Europian. Është arritje e madhe nëse bën një gol”.

“Përveç Etrit Berishës dhe Hysajt nuk shikoj ndonjë lojtar që të ketë ndonjë nivel të caktuar për këtë Europian.”, tha Buzhala.

Më tej ai ka theksuar se në përballjen Shqipëri-Zvicër ai do të bëjë tifo për Zvicrën, kjo për t’i dhënë zemër shqiptarëve të Zvicrës. Pasi futbolli sipas Buzhalës nuk është nacionalizëm.

Lexo edhe:

Biletat për Euro2016, ja sa duhet të paguani për të ndjekur ndeshjen Shqipëri-Zvicër (Lista)

Për Daily Mail ndeshja më e çuditshme e Euro2016 është ajo Shqipëri-Zvicër

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img