Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
31 %
7.7kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Benz-i” kalon në vend të dytë, ja cila ishte makina e preferuar e shqiptarëve gjatë vitit 2020

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

089087920168508f9905069a1a8db845 scaled

Pandemia duket se ka detyruar shqiptarët të heqin dorë nga dashuria e tyre për “Benz-in”, pasi gjatë vitit 2020 është një markë tjetër ajo që është preferuar nga shqiptarët.

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka publikuar në platformën e re online “Open Data DPSHTRR”, ku edhe pasqyrohen të dhënat statistikore mbi mjetet rrugore të regjistruara për herë të parë në Shqipëri në vitin 2020.

Sipas të dhënave të publikuara, vihet re që gjatë vitit 2020, rezultojnë të regjistruara për herë të parë 43,661 autovetura, të kategorizuara në 68 marka të ndryshme mjetesh.

Marka më e preferuar në vitin 2020 është “Volkswagen”, me 21% të të regjistruarve, e cila më pas ndiqet nga “Benz-i” dhe makina tip “Ford”. Mesa duket, çmimi më i shtrenjtë i “Benz-it” ka detyruar shqiptarët të mos e blejnë.

640-0-6001fb3f7d36d.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img