Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Bënin “kërdinë” me 15 grabitje në ditë, në pranga 27 shqiptarët në Greqi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë arrestuar nga policia greke 27 shqiptarë me akuzën për grabitje.

Në bandën e tyre bënin pjesë dhe një shtetas bullgar, një gjeorgjian, një grek dhe një nga Bangladeshi por drejtues ishin shqiptarët që u arrestuan.

Shqiptarët identiteti i të cilëve nuk bëhet ende i ditur,së bashku me bandën e tyre janë autorë të grabitjeve të shumta në metro dhe në aeroporte. Janë shpallur në kërkim dhe 18 persona të tjerë, kryesisht me kombësi shqiptare.

Sendet e vjedhura dërgoheshin më pas me autobuz në Shqipëri dhe bëhet e ditur se banda arrinte deri në 15 grabitje në ditë, në vlerë mbi 3500 euro.

Vijojnë hetimet nga policia greke për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarjeje.

Më shumë


spot_img
spot_img