Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Bënin deri 12 mijë euro në ditë, pranga 8 shqiptarëve për shfrytëzim prostitucioni

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tetë shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë greke, si pjesë e një rrjeti të shfrytëzimit të prostitucionit.

albsig

spring

Sipas raportimeve, shqiptarët e arrestuar janë nga mosha 25 deri në 68 vjeç dhe janë arrestuar gjatë një aksioni në Athinë. Ata shfrytëzonin shtetase të huaja, kryesisht bjelloruse, duke i detyruar të prostituonin deri në 18 orë në ditë me një pagesë prej 20 euro.

Shqiptarët fitonin nga 8 mijë deri në 12 mijë euro në ditë.

Hetimet nisën kur disa vajza bjelloruse që kishin shkuar në Greqi për të përfituar azil, denoncuan në policinë Helene grupin e shqiptarëve. Emrat e të arrestuarve nuk janë bërë publik.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img