Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

Bëni kujdes vajza! Çfarë ndodh me trupin tuaj kur nuk kryeni marrrëdhënie seksuale rregullisht

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Seksi është një nga “përbërësit” të një marrëdhënieje, por jo të gjithë kanë një jetë të rregullt seksuale, qofshin këto edhe dy persona të martuar.

Shumë persona mund të pyesin veten çfarë ndikimi ka seksi dhe mungesa e tij, e ne të intv.al do ju tregojmë se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk kryeni seks rregullisht.

1. Ju humbni epshin tuaj. Po , kur është fjala për aktivitetin tuaj seksual mesa duket se është një rast i tipit “përdore ose humbe”.

2. Muret tuaja vaginale mund të dobësohen. Kjo vlen kryesisht për gratë që hyjnë në menopauzë.

3. Ju mund të përjetoni një humbje të lubrikimit. Një tjetër efekt anësor që vlen kryesisht për gratë më në moshë. Me sa duket vagina lufton për t’u lubrikuar kur llon të kesh marrëdhënie pas një kohe të gjatë shkëputjeje.

4. Dhimbjet tuaja gjatë menstruacioneve mund të përkeqësohen. Mund të duket kundër-intuitive, por të kesh seks gjatë menstruacioneve mund të lehtësojë dhimbjet menstruale.

5. Gjithsesi ju pakësoni rrezikun tuaj për infektimin me një SST Së fundmi, kjo fjali e argjendtë. Çuditërisht ,ju ulni dramatikisht shanset tuaj për të qenë të infektuar me një SST./intv.al

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img