Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Bëni kujdes! Regjistrohen raste të tjera të variantit Delta në Maqedoninë fqinje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tre raste të reja me variantin Delta të Covid-19 janë regjistruar në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit.

Njëri nga rastet pozitive është 43 vjeçari nga Velesi i cili është i hospitalizuar në repartin infektiv të Spitalit të Velesit para shtatë ditësh dhe është në gjendje stabile. Dy rastet e tjera janë konfirmuar në Klinikën “Zhan Mitrev” në Shkup.

Bëhet fjalë për dy shtetas të Maqedonisë, të cilët nuk kanë udhëtuar jashtë vendit, raporton Alsat. Edhe katër raste të tjera dyshohen se janë të prekur me llojin “Delta”.

Autoritetet shëndetësore fqinje thanë se rezultatet e tyre pritet të dalin deri në fund të ditës duke shtuar se asnjëri nga rastet nuk është i vaksinuar.

Më shumë

spot_img
spot_img