Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

“Benet Beci, oligarku i vetëkrijuar me paratë e ndihmave të huaja”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Emisioni “Ju Flet Moska” i Kastriot Myftaraj, denoncoi në Ora News atë që e quajti oligark të vetëkrijuar me paratë e ndihmave të huaja.

Bëhet fjalë për Drejtorin e Fondit të Zhvillimit, Benet Beci, me origjine nga një familje rome nga Ulqini.

albsig

spring

Sipas Myftaraj, Beci me keqpërdorimin e parave të huaja ka ndërtuar një skemë që nga njëra anë ka një kartelë oligarke në Shqipëri që iu jep tendera miliona euro për të bërë punë publike, nga ana tjetër efektiviteti i kësaj punë është shumë i ulët.

Kastriot Myftaraj: Sot dua të flas për një oligark të vetëkrijuar me paratë e ndihmave të huaja, një nga këto speciet e tranzicionit, Benet Beci, drejtor shumëvjeçar i Fondit të Zhvillimit, i një prej institucioneve më me shumë para, që merr ndihmën e huaj.

Një njeri me origjinë nga një familje rome nga Ulqini.

Jo se dua të bëhem racist, biles tani jam antiracist, por kur një person nga një pakicë merr role drejtuese, duhet t’i thuhet se shqiptarët janë tolerantë i japin poste të rëndësishme.

Të mos nis të nervozohet AMA pse i thua kështu. Ti evidentojmë dhe këtë njerëz që kanë ardhur nga pakicat, sepse këta kanë ardhur dhe kanë marrë poste të rëndësishme.

Ky zotëria me keqpërdorimin e parave të huaja ka ndërtuar një skemë që nga njëra anë ka një kartelë oligarke në Shqipëri që iu jep tendera miliona euro që iu jep për të bërë punë publike, rrugë, ujësjellësa e gjëra të tjera ndërtime publike, nga ana tjetër efektiviteti i kësaj punë është shumë i ulët.

Të huajt mbyllin sytë.

Shpjegim tjetër nuk ka, përveçse ata marrin rryshfet.  Tjetër shpjegim nuk gjej dhe ky zotëria ka vendosur një pasuri shumë të madhe, të cilën do ia tregojmë në ditët në vijim, me vila shumë luksoze, me gjëra të tjera./oranews

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img