Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

Ben Blushi vë në siklet Eni Vasilin pas kronikës: Kush ta ka shkruar tekstin?

Lajme të ngjashëm

Deputeti socialist Ben Blushi ka qenë i ftuar mbrëmjen e djeshme në “Studio e Hapur” të gazetares Eni Vasili. Në kronikën e shfaqur për Blushin thuhej: “Një njeri që nuk ka zhvilluar asnjë sfidë”. Kaq ka mjatuar që deputeti t’i drejtohej menjëherë moderatores duke e vënë në vështirësi.

“Kush ta ka shkruar tekstin?!” e pyeti Blushi duke i kujtuar Vasilit se ka qenë pjesë e katër fushatave elektorale.

Në emision, deputeti Ben Blushi ka deklaruar  gjithashtu se një kolege e tij brenda Partisë Socialiste është kërcënuar për arsye se mendon si ai.

 “Një deputete e nderuar që mendon si unë, më tha se dikush e kishte thërritur dhe i ka thënë nëse mbështet Blushin publikisht do t’i largonin vajzën nga puna. Emrin e saj nuk do e them kurrë, por ky terror po ndodh”, u shpreh deputeti socialist.

Më shumë