Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Ben Blushi rrëfen bisedën me Tosin nga Dardha: Si shkoi në gjyq i mbuluar me bajga të fitonte kundër gruas

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nga Ben Blushi

TOSI I DARDHËS

E mo Tosi,

Mirë Beni,

Si është Dardha?

Fresk Beni,

Do bëjmë ca muhabet?

Mirë o Beni,

Çfarë lexon te ky muri Tosi?

Kujdes makinën, Beni

Lexoje këtë fjalën këtu

S,

Po tjetër?

E,

Shumë mirë, tjetër

M,

Bravo Tosi jepi,

U,

Vazhdo,

R,

Edhe pak Tosi,

T,

Tani bashkoje,

Socialist

Po pse socialist?

Epo socialistët kanë makina o Beni,

Mirë o Tosi,

Eee o Beni,

Do martohesh apo jo Tosi?

Si të martohem o Beni, s’kam shtëpi

Po pse s’ke shtëpi?

Ma dogji djali, o Beni

Si e dogji?

Kur ishte 5 vjeç hodhi thëngjinj mbi tavolinë

Mirë është tani djali?

Ja ashtu, si unë

Kush e mban?

E mban gruaja

Po ti me gruan nuk rrini bashkë?

Unë shyqyr që u ndava, o Beni

Po pse u ndave?

Donte të më helmonte, Beni

Po si u ndave?

Shkova në gjykatë o Beni

Kush fitoi?

Unë fitova, Beni

Çfarë vendosi gjyqi?

Ajo donte para, unë shkova në gjyq i mbuluar me bajga

Të pranuan?

Gjykatësi tha ku ka para ky merret me bagëti

Dhe fitove?

Nuk i dhashë asnjë lek gruas

Do martohesh prapë Tosi?

Eee kam qejf, Beni

Mos të helmojë prapë Tosi?

Edhe unë do shkoj në gjyq do fitoj prapë

Je i zgjuar Tosi,

Më thuaj një gjë, o Beni

Çfarë të them Tosi?

Çdo të thotë ajo fjala që lexuam te muri?

Sëmurë Tosi,

Epo kushedi për kë e kanë unë s’jam i sëmurë, o Beni

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img