Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
0.5kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
25 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Belgjikë, tifozët shpalosin banderolën me frymëzim nga ISIS-i

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“I kuq ose i vdekur” shkruanin në banderolën e tyre, tifozët e “Standart Liege” në ndeshjen e luajtur dje kundër Anderlecht-it të Hasit. Frymëzimin për banderolën e patën nga modeli që kanë zgjedhur terroristët e ISIS-it.

Tifozët e Standartit kishin zgjedhur këtë mënyrë për të pritur ish-kapitenin e tyre Steven Defour. Verën e shkuar, mesfushori belg zgjodhi t’i bashkohet Anderlechtit pas eksperiencës 3 –vjeçare tek portugezët e Portos.  Ironikisht, Defour u dergua jashtë lojës nga arbitri i takimit pas kartonit të dytë të verdhë në minutën e ’53.

Tifozët ultras të “Standart Liege” njihen për veprime të tilla, pasi edhe në dhjetorin e 2013 në ndeshjen kundër Anderlecht-it shfaqën një tjetër banderolë kompromentuese.

Autoritetet belge kanë nisur hetiinm ndaj autorëve. Pritet përjashtimi i tyre për një kohë të gjatë nga stadiumi dhe gjobitja e klubit të Standart-it.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img