Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Belgjika shënon viktimën e parë nga COVID-19

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme Belgjika ka shënuar viktimën e parë nga koronavirusi.

 

Ka qenë vetë ministrja e shëndetësisë Maggie De Block që ka konfirmuar viktimën e parë. Viktima e parë është një 90 vjeç i cili ka qenë i shtuar në spitalin e ‘Iris Sud’. Ministrja ka thënë që edhe pse me të gjithë kujdesin që ’u ofrua 90 vjeçari nuk ia ka dalë dot.

“Me gjithë kujdesin e ofruar nga ekipi mjkësor, 90-vjeçari nuk ia doli, vdiq. Ngushëllime familjarëve dhe të afërmeve. Falenderoj gjithashtu gjithë stafin mjekësor për profesionalizmin dhe disponueshmërinë e tyre,” tha Maggie De Block.

Deri më tani numri i të infektuarve në Belgjikë ka shkuar në 267.

Kujtojmë se ditët e fundit është prekur dhe vendi jonë dhe numri i të infektuarve ka shkuar në 12.

Më shumë
spot_img
spot_img