Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Belgjika dhe Holanda po ndjejnë pasojat e covid-19, shumë vdekje në 24 orë, mbi 2000 në total

spot_img

Lajme të ngjashëm

Belgjika dhe Holanda së fundmi kanë ndjerë goditjen nga koronavirusi, duke parë numrin e viktima që po rritet ndjeshëm çdo 24 orë.

Dy vendet fqinje në veriperëndim të Europës, i kanë kaluar dy mijë viktima në total, që nga shpërthimi i koronavirusit deri më sot.

Me 147 viktima në 24 orët e fundit, numri total i jetëve të humbura në Holandë ka shkuar në 2248. Të infektuar janë gjithsej 20.549, të shëruar 250 ndërsa 1424 pacientë janë në gjendje kritike.

Në Belgjikë, ditën e fundit janë regjistruar 205 të vdekur, me një numër total prej 2240 viktimash. Janë 23.403 të infektuar, 4681 të shëruar dhe 1276 pacientë në gjendje kritike.

 

Më shumë
spot_img
spot_img