“Bëj aktivitet fizik dhe lexoj tër ditën”, apeli i Berishës për shqiptarët: Me këtë sëmundje nuk bëhet asnjë neglizhim

Publikuar tek: politike, më 00:10 27-03-2020 “Bëj aktivitet fizik dhe lexoj tër ditën”, apeli i Berishës për shqiptarët: Me këtë sëmundje nuk bëhet asnjë neglizhim Foto ilustruese: Sali Berisha duke lexuar në vilën në Gjirin e Lalzit

Ish-kryeministri Sali Berisha tregon se si e kalon kohën në izolim që prej pandemisë së koronavirusit.

Berisha thotë se mundohet të mos bëjë ndonjë ndryshim të veçantë në përditshmëri, dhe se kryesisht bën aktivitet fizik dhe lexon thuajse gjatë gjithë ditës.

Në një lidhje me emisionin “Opinion”, Berisha bëri dhe një apel për shqiptarët:

Absolutisht unë përpiqem të bëj atë jetën time të përditshme pa ndonjë ndryshim të veçantë. Bëj atë aktivitetin fizik dhe lexoj tër ditën. Apeli im është ky, të ndërgjegjësohemi çdo ditë, sepse jemi në një mision të mbrojtjes së vetes tonë, të familjes, të shoqërisë. Me këtë sëmundje nuk mund të bëhet asnjë neglizhim. Kjo është thirrja ime për qytetarët. Sikundër i përcjell një mesazh mjekëve tanë, t’u shpreh nderimin dhe mirënjohjen. Shoh mospërfshirjen e mjekut të shtëpisë në këtë proces.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009735107421875
array(1) { ["section"]=> string(121) "bej-aktivitet-fizik-dhe-lexoj-ter-diten-apeli-i-berishes-per-shqiptaret-me-kete-semundje-nuk-behet-asnje-neglizhim-200231" }