Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Bëhuni gati, i nxehti afrikan mbërrin sot në Shqipëri

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f79c052209e04191a7487ef1b93f4e6e

I nxheti afrikan mesa duket do të mbërrijë sot në vendin tonë.

Duke nisur nga sot, gradualisht mbi rajonin e Ballkanit depërtojnë masat e nxehta nga Afrika e Veriut, thotë Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Në këtë mënyrë edhe të premten pritet mot i kthjellët në të gjithë territorin por njëkohësisht i nxehtë.

Temperaturat në vlerat e mëngjesit parashikohen me një rritje të lehta nga 15°C në zonat malore deri në 22°C në ato të ulëta.

Në vlerat e mesditës parashikohet një rritje prej 2-3 gradë dhe temperatura nga 33°C në zonat malore deri në 37-38°C në ato të ulëta.

auto_Screenshot_61598563541.jpg

Artikulli paraprakIntegrimi
Artikulli tjetërFoto e Ditës
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img