Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Behgjet Pacolli përgëzon Albin Kurtin për fitoren: Në një demokraci, është e rëndësishme të pranosh rezultatin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4105e51fb0bf818febc91d61b251debe

Kryetari i partisë AKR në Kosovë, Behgjet Pacolli ka reaguar pas rezultateve të zgjedhjeve.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai shkruan se në një demokraci, është e rëndësishme të pranosh rezultatin dhe të përgëzosh kundërshtarin.

Ai ka falenderuar qytetarët që vendosën edhe një herë një standard të lartë në këtë proces zgjedhor.

“Kur numërimi i votave po shkon drejt fundit, ne mund të konstatojmë se fituesi i zgjedhjeve është LVV. Në një demokraci, është e rëndësishme të pranosh rezultatin dhe të përgëzosh kundërshtarin. Unë do të doja të falënderoja të gjithë qytetarët e vendit që vendosën edhe një herë një standard të lartë në këtë proces zgjedhor, pa ndonjë incident dhe me dalje të lartë. Pas certifikimit të rezultateve është e rëndësishme konstituimi i Kuvendit të ri dhe zgjedhja sa më parë e Qeverisë së re”,- shkruan Behgjet Pacolli.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img