Bëhet viktimë e një sulmi racist, dy burra masakrojnë prezantuesin me ngjyrë (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 15:11 14-03-2019 Bëhet viktimë e një sulmi racist, dy burra masakrojnë prezantuesin me ngjyrë (FOTO)

Një prezantues me ngjyrë me emrin Samora Mangesi u bë viktimë e një sulmi racist në Afriken e Jugut.

Teksa ka publikuar një foto, prezantuesi sqaron se kur ndodhi sulmi ishte i shoqëruar nga dy shoqet e tij kur disa burra me ngjyrë të bardhë e thirren majmun.

Samora i kërkoi që ata t'i kërkonin falje dhe burrat e nervozuar e goditën deri sa ai humbi ndjenjat. Prezantuesi tha para autoriteteve vendase se dhunuesit e sulmuan për shkak të ngjyres e tij. Autoritetet janë ende në kerkim të dhunuesve.

53636760_298611907446719_6503777420514951168_n.png

54255502_2027226540916736_3341552034519187456_n.png

 

 

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet sot për krimin që ka kryer 47 vite më parë
Era e keqe nëpër autobusa, vendoset ligji i ri, gjobë për ata që veshin rroba të pista »
Article Logic
Execution time: 0.012485980987549
array(1) { ["section"]=> string(87) "behet-viktime-e-nje-sulmi-racist-dy-burra-masakrojne-prezantuesin-me-ngjyre-foto-156416" }