Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1kmh
100 %
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
Hën
8 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Begaj përshëndet mbledhjen e dy Kuvendeve: Kosova dhe Shqipëria janë dy shtete, por një KOMB që feston i lirë Ditën e Flamurit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidentii Shqipërisë, Bajram Begaj, ka përshendetur mbledhjen e përbashkët të Kuvendit të Shqipërisë  dhe Kosovës, në kuadër të 110-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

Kreu i Shtetit shkruan se fryma dhe mesazhet vëllazërore të përcjella në këtë Kuvend të përbashkët, duhet të shtrihen në të gjitha fushat e bashkëpunimit ndërshtetëror. Ai thotë më tej se “Shqipëria dhe Kosova janë dy shtete por mbi të gjitha, një komb, i cili sot kremton i lirë Ditën e Flamurit dhe është Sovran e Zot i fateve të veta”.

“Përshëndes nga zemra seancën e përbashkët të Kuvendeve të Shqipërisë dhe Kosovës, zhvilluar sot në vigjilje të Ditës së Flamurit dhe 110-vjetorit të Ditës së Pavarësisë.

Fryma dhe mesazhet vëllazërore të përcjella në këtë Kuvend të përbashkët duhet të shtrihen në të gjitha fushat e bashkëpunimit ndërshtetëror. Vërtet jemi dy shtete, por mbi të gjitha jemi një Komb, një Komb i cili sot kremton i lirë Ditën e Flamurit dhe është Sovran dhe Zot i fateve të veta.

Urime të gjithë deputetëve të Kuvendeve të Shqipërisë e të Kosovës për kontributin që japin për forcimin e gjithanshëm të marrëdhënieve ndërshtetërore!- shkruan Begaj.

Më shumë


spot_img

spot_img