Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

BEFASUESE/ Vranë Indrit ÇELAJN, zbulohen të dhëna tronditëse: Vëllezërit KUSI i shpëtuan operacionit të policisë (DETAJE)

Lajme të ngjashëm

Dy vëllezërit Griseldo dhe Albano Kusi, të akuzuar si autorët e vrasjes së teknikut të kondicionerëve Indrit Çelaj paraditen e 22 gushtit në Tiranë i kanë shpëtuar për mrekulli operacionit të policisë në 25 gusht.

Raportohet se të dy personat u larguan pas krimit drejt Vorës dhe më pas kanë ndaluar në qytetin e Korçës. Por, nuk dihet nëse kanë kaluar kufirin drejt Greqisë. Gjykata caktoi përGriseldo dhe Albano Kusin masën ‘’arrest me burg’’ në mungesë, e cila i hapi rrugë Interpol Tiranës për t’i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Për vrasjen e 26-vjeçarit Indrit Çelaj, janë lënë në burg babai i vëllezërve Kusi, Bujar Kusi, Lorenc Veliaj (i cili pranoi fillimisht autorësinë e krimit pastaj zbuloi ngjarjen), Ferdinand Bakalli dhe Ali Kusi.

Indrit Çelaj u vra për shkak të një debati me Griseldo Kusin në shtëpinë e familjes Kusi, ku ai po montonte një kondicioner. Pas sherrit, Çelaj u qëllua  me plumb në kokë.


Më shumë