Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Befason i dërguari i posaçëm i Trump-it, Grenell: Sigurohuni që njerëzit e vdekur nuk kanë votuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7b026eb00515f4a1f4fa8c5c9acf996e

I dërguari i posaçëm i Donald Trumpit për bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell ka hedhur dyshime në manipulimin e zgjedhjeve në SHBA.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ai ka bërë thirrje që të shikohen vendbanimet e votuesve me qëllim që të sigurohen se njerëzit e vdekur nuk kanë votuar.

Më tej ai është shprehur se është e rëndësishme që të bëhen të gjithë verifikimet e nevojshme, pasi sipas tij njerëzit meritojnë të dinë nëse të gjitha votat janë të ligjshme.

“Njerëzit meritojnë të dinë nëse të gjitha votat janë të ligjshme. Shikoni vendbanimet e votuesve. Sigurohuni që njerëzit e vdekur mrekullisht nuk kanë votuar. Verifikoni nëse votat janë të ligjshme”, ka shkruar Grenell.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img