Befasojnë dy politikanët e rëndësishëm, kapen për dore kundër homofobisë

Publikuar tek: bota, më 21:13 05-04-2017 Befasojnë dy politikanët e rëndësishëm, kapen për dore kundër homofobisë

Deputetët hollandez kanë publikuar një foto në median sociale duke u kapur përdore si qëndrim kundra homofobisë.

 Bëhet fjalë për politikanët nga partia “Demokracia 66”, Alexander Pechtol dhe Woute Koolmees të cilët mbërritën në një takim në qytetin Lehague me duar shtrënguar, shkruan newsbomb.al. 

Shkak i këtij veprimi u bë sulmi  mbi dy meshkuj homoseksual, të dielën në Hollandë, shkruajnë mediat e huaja.

Imazhet janë duke u ndarë nëpërmjet #handinhand hashtags dhe #allemannenhandinhand (të gjithë meshkujt dorë për dore).

Politikanët, të famshëm, ekspertët, futbollistë dhe punëtorët janë bashkuar në këtë kauzë. /newsbomb.al/ 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Risia e YouTube: Tani edhe me kanalet televizive “Live”
Misteri / Studenti i fiksuar me alienë dhe Iluminatin zhduket pa gjurmë nga dhoma e tij (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.013254880905151
array(1) { ["section"]=> string(77) "befasojne-dy-politikanet-e-rendesishem-kapen-per-dore-kunder-homofobise-74228" }