Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

“Becchetti t’i harrojë lekët”, Rama bën deklaratën e fortë: Ai do paguajë një më një dëmet që u ka sjellë shqiptarëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka folur mbrëmjen e sotme për gjyqin e humbur të Shqipërisë me biznesmenin Francesco Becchetti, të cilit Shqipëria i detyrohet 110 milionë euro.

Rama tha se Becchetti s’do të marrë asnjë euro nga buxheti i shtetit, ndërsa shtoi se biznesmeni do të paguajë një më një dëmet që u janë bërë shqiptarëve.

“Ai do paguajë një për një dëmet që u ka sjellë shqiptarëve. Dhe jo do i paguajë në rrugë mediatike, por në rrugë gjyqësore. Unë jam nga ata që kur them çfarë nuk do lejoj të ndodhë, këtë nuk e luan topi. Nuk e them dot këtu si do e bëj këtë. Është strategji e skuadrës që do ta bëjë këtë punë. 110 milionë eurot e shqiptarëve, marifetçiu i paskrupullt t’i harrojë, ndërsa dëmet që i ka bërë Shqipërisë do i paguajë një për një.

Ajo ishte një ndërmarrje që u rekrutuan gazetarë me rroga marramendëse. Ai do marrë nga ato 110 milionë euro, aq sa mund të marrë ky televizioni juaj nga fondi i CNN. Kjo nuk ka mbaruar dhe surpriza për të do të jetë shumë e madhe. Ai është i kërkuar për pastrim parash”, tha Rama.

spot_img

Më shumë

Liberale

Dita

GSH

Koha Jone

Fjala

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img