Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

BE ngre ALARMIN: Kini kujdes nga vaksinat e rreme anti-Covid në TREGUN E ZI

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

af7a70fb0e38ec5434665e4926b5d3e0

Komisioni i BE-së ka paralajmëruar për vaksinat anti-Covid, të ofruara në tregun paralel ose në tregun e zi.

“Ne jemi të shqetësuar dhe po monitorojmë nga afër fenomenin me Zyrën Evropiane Kundër Mashtrimit (Olaf), aktive në fushën e vaksinave të mundshme mashtruese”,- tha zëdhënësi Eric Mamer, pas deklaratave të Kryeministrit Çek Andrej Babis mbi ofertën e dozave të AstraZeneca nga ndërmjetësit në vendet e Gjirit, shkruajnë mediat e huaja.

“Në tregun e zi ekziston rreziku i ofrimit të produkteve të rreme. Çfarëdo që është jashtë kanalit të BE duhet të shihet me shumë kujdes”,- thotë ai.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img