Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

BE ndihmon Shqipërinë me 2 helikopterë për zjarret, Meta: Mirënjohje për solidaritetin në momentet kritike!

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti  Ilir Meta ka reaguar në lidhje me ndihmën e ofruar nga Bashkimi Europian, i cili aktivizoi Mekanizmin e Mbrojtjes Civile. 

Përmes një postimi në “Facebook”, kreu i shtetit ka falenderuar BE për solidaritetin dhe ndihmën e përhershme që i kanë ofruar Shqipërisë  në momente kritike.

“I shumëpritur aktivizimi i Mekanizmit të Mbrojtjes Civile nga Bashkimi Europian për Shqipërinë, në kushtet e një situate tepër të rrezikshme të përballjes me zjarret.

Mirënjohje për solidaritetin dhe ndihmën e përhershme në momente kritike!”, shkruan Meta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img