Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

BE marrëveshje me Pfizer për 1.8 miliardë doza të vaksinës anti-Covid

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lufta për vaksinat vijon të bëhet gjithnjë e më e fortë.

Bashkimi Europian njofton se ka arritur një marrëveshje shumë të rëndësishme për furnizimin me vaksina për periudhën kohore 2021-2023.

Përmes një deklarate për shtyp, Komisioni Europian bën me dije se Brukseli ka arritur një akord me kompaninë Pfizer dhe BioNTech për furnizimin me 1.8 miliardë doza vaksinë për dy vitet e ardhshme.

Ndërkohë një lajm i mirë vjen dhe nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, e cila konfirmon se vaksinat janë efikase kundër të gjitha varianteve të virusit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img