Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

BE embargo Ballkanit, Shkëlzen Berisha pyet Ramën: Ku do i blejë Shqipëria pajisjet mjekësore? Kam frikë se nuk do mbeten më as ushqime as ilaçe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

16cf27c21259edb8348587d9a2d8027d

Djali i ish-kryeministrit, Shkëlzen Berisha, ka ngritur një pyetje për qeverinë shqiptare dhe kryesisht Edi Ramën, në lidhje me pajisjet mjekësore që i nevojiten shtetit, në rast përkeqësimi të gjendjes si pasojë e covid-19.

Duke u nisur nga lajmi se BE-ja i vendosi embargo Ballkanit për pajisjet mjekësore, dhe se presidenti i Serbisë Vuçiç i kërkoi ndihmë Kinës, Shkëlzen Berisha pyet Ramën se ku do i blejë shteti ynë këto pajisje.

Kjo pasi Evropa është në nevojë dhe i duhen rezervat për shtetasit e saj.

Kam frikë se kur Rama te lodhet duke na perqafuar e kercenuar nga larg, ne tregun nderkombetar nuk do kene mbetur me as ushqime e letra higjienike, jo me ilace dhe pajisje mjeksore”, thotë Berisha.

xeni.PNG

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img