Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

BE embargo Ballkanit për pajisjet mjekësore, Rama ndryshe nga Vuçiç: Nëse për Serbinë ka 3 porta, për Shqipërinë ka vetëm 1 (DEKLARATA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dddc1dd2135d9e570a09cd35b5037d7c

Kryeministri Edi Rama, në një komunikim live me gazetaren Eni Vasili, i pyetur në lidhje me ndihmën e BE-së në këto kohë dhe me deklaratën e presidentit të Serbisë, tha se nuk është dakord me Vuçiç.

Rama tha se nëse për Serbinë ka tre porta, për Shqipërinë ka vetëm një portë, ajo është Euroalenca.

“Nuk ndaj të njejtin mendim me presidentin e Serbisë, sepse nëse për Vuçiç Serbia ka tre porta, një me BE-në, një me Kinën dhe një me Rusinë, për Shqipërinë ka vetëm një portë, me aleancën Euro-atlantike, pra me Bashkimin Europian dhe SHBA-të”, tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img