Bayern Munchen dhe Real Madrid “kopjojnë” veten, rezultate të njëjta si në sfidat e para

Publikuar tek: sport, më 00:17 08-03-2017 Bayern Munchen dhe Real Madrid “kopjojnë” veten, rezultate të njëjta si në sfidat e para

Mbyllen dy ndeshjet e para të 1/8-ve të Champions League.

Bayern Munchen mposht 5-1 Arsenalin në Londër duke u kualifikuar me rezultatin e përgjithshëm 10- 2.

Real Madrid mposht 3-1 Napolin dhe kalon për më tej falë suksesit 6-2 në total.

Si Bayern Munchen ashtu edhe Real Madrid kanë përmbysur rezultatet në pjesën e dytë, pasi në fraksionin e parë të ndeshjes u gjendën në disavantazh 1-0.

Një tjetër rastësi e madhe është fakti se gjermanët e Carlo Ancelottit fitojnë edhe sot në Londër 5-1, po aq sa në sfidën e parë, ashtu si Reali që arriti të mposhtte sot Napolin 3-1, me të njëjtin rezultat që fitoi në Spanjë në ndeshjen e parë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096869468688965
array(1) { ["section"]=> string(91) "bayern-munchen-dhe-real-madrid-kopjojne-veten-rezultate-te-njejta-si-ne-sfidat-e-para-71124" }