Bavarezët MONUMENTAL! Vjen 'mrekullia' e 6-të për Bayernin, milionat e PSG nuk mjaftojnë

Publikuar tek: sport, më 21:55 23-08-2020 Bavarezët MONUMENTAL! Vjen 'mrekullia' e 6-të për Bayernin, milionat e PSG nuk mjaftojnë festimi i golit nga Coman dhe Muller

Sapo ka përfunduar finalja e Champions League me rezultatatin 1-0 në favor të Bayern.

Ndeshja nisi mirë për të dyja ekipet, por francezët e PSG ishin më kërkues me Di Marian dhe Neymar. Në minutën e 30-të Leëandoëski ka një rast mjaft të mirë për të shënuar, por pret Navas.

Edhe pse munguan golat në këtë fraksion, spektakli ishte prezent. Kingsley Coman kalon në avantazh Bayernin më minutën e 60-të, pas një aksioni fantastik.

I ndodhur në vendin dhe kohën e duhur, sulmuesi nuk fal. Në minutat e mbetura, gjermanët mbrojnë rezultatin. Kështu, Bayern fiton trofeun e 6 të Champions League në histori.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Cristiano Ronaldo nuk mjaftohet me pasurinë që ka, nis ndërtimi i hotelit 27 milionë euro në Manchester
»
Article Logic
Execution time: 0.011883974075317
array(1) { ["section"]=> string(91) "bavarezet-monumental-vjen-mrekullia-e-6-te-per-bayernin-milionat-e-psg-nuk-mjaftojne-218019" }