Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

BATUTAT/Video e vitit 2000 në TV Koha që po bën namin, qytetari pyet Ramën “nga të kemi”, i kthehet Meta: As ai vetë se di (QESH ME TË MADHE)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një video e vitit 2000 në Tv Koha po bën namin në internet, ku shihen së bashku Ilir Meta, kryeministër në atë kohë dhe Edi Rama kryetar bashkie.

Në shoqërinë edhe të ish-deputetit Pëllumb Shullazi, Kiço Blushit, Nikoll Lesit dhe një qytetari tjetër në Spiten, Lezhë, Meta duket mjaft i qeshur, saqë nuk i mungojnë edhe batutat thumbuese ndaj Ramës.

Teksa qytetari e pyet Ramën “nga të kemi”, e menjëhershme është batuta e Metës, që përgjigjet “as ai vetë se di” dhe më pas qesh me të madhe. Siç shihet edhe në video, Rama qëndron pak më i stepur, ndërsa Meta është më i lirshëm dhe gjatë gjithë kohës bisedon, qesh dhe bën batuta.

Dialogu:

Ilir Meta: Si i thashë dje Nanos? I thashë do vijë te partia me Doklen dhe Ruçin. Të më kontrollojë partia çdo ditë i thashë.

Pëllumb Shullazi: Ti do me i lënë natë e ditë kështu…

Ilir Meta: (Qesh) Derisa të thotë u lodha… (Qesh) Ka hyrë edhe ky me shoqërinë civile tani. Ka rihyrë. Apo jo zoti Rama? Se ti e ngrite pak a shumë gati gjysmën e dollisë time domethënë. Shpërtheve edhe ti. U mendove, u mendove po…

Qytetari: Nga të kemi zoti Rama?

Ilir Meta: As ai vetë se di (Qesh me të madhe)

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img