Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Batutat në Komision, Grida Duma: Këta s’janë as burra. Deputeti i PS: Ku e ke provuar burrërinë e këtyre ti (Debati)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Komisionin e Punës, Çështjeve Sociale dhe Shëndetësisë nuk kanë munguar as replikat mes deputetëve të PD dhe atyre të PS-së.

albsig

spring

Ka qenë një moment kur Grida Duma iu është drejtuar socialistëve duke thënë se “këta s’janë as burra”, çka ka sjellë reagimin e papritur të deputetit të PS-së, Ilir Pendavinji.

Debati:

Duma: Lere zonjën se këta s’janë as burra. Me veten dilni përjashta, me përmbajtje jemi këtu brenda. Për veten ua tregoj përjashta

Pendavinji: Mbase e ke provuar, nuk e di ku e ke provuar burrërinë e këtyre burrave ti. Mbase e ka provuar, nuk e di. Dhe i tërheq vëmendje për mënyrën e drejtimit ndaj burrave të komisionit. Ka mundësi t’ua kërkosh ndryshe.

Spiropali: Folët për çdo gjë, për burrërinë e kolegëve, për naftëtarët, por jo për minatorët

Duma: Për fatkeqësinë tuaj ju i referoheni kompleksit të burrërisë personale! Por unë po ju flas për atë që në kulturën shqiptare është mbajtja e fjalës, e besës dhe e burrërisë si përgjegjësi! Nëse dilni në fushatë dhe premtoni, mbani fjalën, për këtë burrëri ju kërkohet llogari!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img