Batuta e Trump që “shkriu gazit” Ramën, por shikoni reagimin e Angela Merkel

Publikuar tek: bota, më 16:07 25-05-2017 Batuta e Trump që “shkriu gazit” Ramën, por shikoni reagimin e Angela Merkel

Presidenti i SHBA-ve ishte i pranishëm në inagurimin e selisë së re të Nato-s në Bruksel ku mbajti fjalimin e rastit. Por edhe këtë herë Trump nuk i ka shpëtuar “vesit” të tij për të bërë batuta.

Këtë herë Trump ka ironizuar lidhur me koston e ndërtimit të godinës së re të Nato-s.

“S’kam guxuar të pyes se sa ka kushtuar selia e re Natos, por qenka shumë e bukur”, u shpreh Donald Trump

Kjo batutë ka shkaktuar hilaritet mes liderëve botërorë, ku i pranishëm ishte dhe kryeministri Edi Rama. Por ajo të cilës, duket se nuk i ka bërë përshtypje kjo batutë e Trump, ka qenë kancelarja gjermane Angela Merkel. Për të kuptuar këtë gjë, mjafton të shihet mimika e kancelares gjermane.

MERKEL_RAMA.jpg

merkel.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Filipine, presidenti Duterte vendos ligjin ushtarak
Teoria konspirative për numrin 22, më në fund zbulohet sekreti i sulmeve terroriste »
Article Logic
Execution time: 0.011987209320068
array(1) { ["section"]=> string(79) "batuta-e-trump-qe-shkriu-gazit-ramen-por-shikoni-reagimin-e-angela-merkel-79961" }