Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Batuta e ngjyrave dhe lekëve mes Ramës dhe Merkel, sipas Baton Haxhiut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mes kancelares gjermane Angela Merkel dhe kryeministrit Edi Rama gjatë vizitës së zonjës së hekurt në kryeministri ka pasur edhe batuta. Dhe një ndër njerëzit afër kryeministrit Rama, Baton Haxhiu ka treguar edhe batutat që janë bërë kur Merkel ka parë ambientet brenda kryeministrisë. Dhe sipas asaj që shkruan Indeksonline batutat kanë qenë të dyanshme: 

Kur Merkel hyri në zyrën e Edi Ramës, shikoi rreth e rrotull dhe tha se ç’janë gjithë ngjyra.

Rama: Ne kemi vetëm këto ngjyra e gjithë gjërat tjera i keni ju.

Merkel: Ju keni malin në një anë dhe detin në anën tjetër, vlerësojeni ato!

Dhe pavarësisht se nëpërmjet kësaj batute duket se kryeministri e ka hedhur çështjen te ndihma në vlerë monetare, Merkel duket se ka qenë më e ftohtë në gjykim kur ka treguar në këtë mënyrë se çfarë potenciali ka realisht Shqipëria. 

Më shumë

spot_img
spot_img