Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Basti” i drejtorit të policisë së Shkodrës: Më gjeni një lokal hapur dhe unë do të jap dorëheqjen

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5360f6097f415b7ca4edcccc93bab94b

Drejtori i Policisë së Shkodrës Niko Brahimaj ka deklaruar se nës enë Shkodër do të jetë një lokal i hapur pas orës 20:00, ai do të japë dorëheqjen.

Ai tha se fokusi nuk do të jetë te gjobitja e bizneseve, port e ndërgjegjësimi i qytetarëve për të zbatuar masat kundër koronavirusit.

“Policia e Shkodrës është e fokusuar në ruajtjen e pronës, jetës dhe shëndetit të qytetarëve të Shkodrës. Ne do të bëjmë cdo gjë që qytetarët të ndërgjegjësohen, në fokus nuk është gjoba por ndërgjegjësimi. Të gjithë të zbatojnë rregullat e vendosura nga struktura. Ne duam që qytetarët të na mirëkuptojnë, që niveli i gjobave të jetë zero, por nuk do të tolerojmë askënd.

Më thoni emrin e një lokali. Një emër të një lokali dhe për 3 minuta do të jemi bashkë atje. Sot më thoni një lokal hapur tani, jo në Shkodër brenda por edhe në rrethina dhe bashkitë e qarkut. Nëse do të ketë do të jap dorëheqjen. Më gjeni një lokal hapur”, tha ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img