Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Bashkurti: Prokurori që ngriti akuzën ndaj Thaçit, njeri i afërt me Trump. Thaçi të japë dorëheqjen

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

96ef11110b5662bec2e4d9d9853231b8

Diplomati Lisien Bashkurti thotë se prokurori që ka ngritur aktakuzën është njeri i afërt me Trump.

Bashkurti tha se Thaçi duhet të japë dorëheqjen dhe të ballafaqohet me drejtësinë.

“Vetë prokurori special është dominuar nga vetë presidenti Trump, biles është nga njerëzit më të afërt të tij. Kjo do të thotë se nuk ka qenë BE kundër SHBA-së, por kanë gjykuar se figurat e papastruara duhet të dalin para drejtësisë. Thaçi duhet të ballafaqohet me drejtësinë, duhet të japë dorëheqjen,” tha ndër të tjera Bashkurti në emisionin “360 Gradë”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img