Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Bashkohu me ne”, ministrja Kushi thirrje profesorëve: Aplikoni për t’u bërë drejtor i ASCAL, ose për 1 nga 11 vendet si anëtar Bordi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Arsimit Evis Kushi, u bën thirrje akademikëve dhe profesorëve, brenda dhe jashtë vendit, që të aplikojnë për t’u zgjedhur si Drejtor i Përgjithshëm i ASCAL, osse si anëtar Bordi.

ASCAL është Agjencia e Sigurimit të Cilësisë në Arsimin e Lartë. Afati për të aplikuar në këto pozicione është deri në 30 qershor 2021.

“#BashkohuMeNe për të kontribuar në arsimin e lartë!  #Thirrje e hapur për të gjithë ata përfaqësues të botës akademike, brenda apo jashtë vendit, për të aplikuar dhe dhënë kontribut si Drejtor i Përgjithshëm apo një prej 11 Anëtarëve të Bordit të Akreditimit të Agjencisë së Sigurimit së Cilësisë në Arsimin e Lartë (#ASCAL)”, shkruan ministrja.

Kriteret e aplikimit i gjeni në linkun: https://arsimi.gov.al/thirrje-per-anetare-ne-bordin-e…/

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img