Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Bashkimi Europian i vjen në ndihmë Kosovës, 4680 vaksina Pfizer mbërrijnë sot

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot në Kosovë pritet që të arrijnë doza të vaksinës anti-Covid. Këto vaksina janë pjesë e kontigjentit të 95 mijë vaksinave Pfizer që Bashkimi Europian do të dërgojë në Kosovë.

Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë Ministria e Shëndetësisë për mediat kosovare.

“Sot pritet të vijnë 4680 vaksina Pfizer të BE-së. Edhe gjatë javëve në vijim pritet të vijnë kontingjent deri në marrjen e të gjitha 95 000 dozave”

Ndërsa, Komisionieri Europian për Fqinjësi dhe Zgjerim Oliver Varhelyi ka njoftuar se vaksinat në Kosovë do të arrijnë gjatë kësaj jave.

Që prej fillimit të pandemisë dhe deri më tani në Kosovë numri i të infektuarëve ka shkuar në 105.636 raste pozitive, nga 541.762 persona të dyshimtë me Covid ndërsa 2.187 persona kanë humbur jetën.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img