Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Bashkim Rama, emërohet ambasador i Shqipërisë në Maqedoni

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është emëruar sot ambasadori i ri i Republikës së Shqipërisë në Shkup. Ai është Prof.Dr.Bashkim Rama, një diplomat karriere.

Diplomati Rama ka qenë drejtor i Drejtorisë të Rajonit dhe Vendeve Fqinje në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Shqipërisë dhe është një prej njohësve më të mirë të situatës në Maqedoni dhe në rajonin e Ballkanit.

Emërimi i tij u bë në situatën e trazirave në Kumanovë, ku ditë më parë u vranë në përleshje me armë 22 persona. Ngjarja ndodhi në Lagjen e Trimave në Kumanovë, e cila është populluar nga shqiptarët.

Më shumë

spot_img
spot_img