Bashkia prish gardhet e pallatit por nuk prek rrethimin e klinikës së Halim Kosovës

Publikuar tek: politike, më 18:03 19-08-2015 Bashkia prish gardhet e pallatit por nuk prek rrethimin e klinikës së Halim Kosovës

Kryebashkiaku i ri i Tiranës, Erion Veliaj urdhëroi në ditët e para të punës së tij, nisjen e aksionit për çlirimin e hapësirave publike, heqjen e gardheve, tavolinave dhe stendat e shitjeve në rrugë, një aksion që u përgëzuar nga mjaft qytetarë.

Por në lagjen përballë stadiumit “Selman Stërmasi”, bashkia, gjatë aksionit të saj prishi, çdo gjë që kishte zgjatur “këmbën” në rrugë dhe pronën publike, përfshi edhe disa rrethime të pallatit që ishin pjesë e arkitekturës së tij shumë vite më parë kur ishte ndërtuar, ndërsa këtij aksioni i ka shpëtuar rrethimi i shtëpisë së i rivalit për garën e Bashkisë, Halim Kosova.

Edhe pse duket qartë që hekurat e rrethimit të klinikës së Kosovës, janë vendosur aty ku kalon rruga, ato nuk janë prekur nga askioni i Bashkisë, ndryshe nga sa ka ndohur me anekset shtesë dhe mini-kopshtet me lule të qytetarëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090041160583496
array(1) { ["section"]=> string(89) "bashkia-prish-gardhet-e-pallatit-por-nuk-prek-rrethimin-e-klinikes-se-halim-kosoves-18729" }