Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

‘Bashkia na ka paralajmëruar se do të përdorë sërish forcë në ditën e gjyqit’, FRD i nis letër ambasadorëve, Veliajt dhe kreu të KQZ-së

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

de147c17dc67e660228db3cf43967e55

Partia Fryma e Re Demokratike i ka dërguar një letër kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, kreut të KQZ-së dhe ambasadorëve.

Përmes letrës së tyre, ata pretendojnë se Bashkia po vepron kundër ligjit duke u munduar që t’i nxjerrë nga selia.

Sipas FRD-së në tre zgjedhjet e fundit ka qenë mbi 1% në shkallë vendi.

Më tej shkruan në letër se Bashkia ka paralajmëruar se do të përdorë forcën në datën 23 mars në orën 10.00.

Në këtë datë është caktuar edhe seanca gjyqëore për gjykimin e kësaj çështjeje.

“Ndërhyrja me forcë do sillte cënimin e të drejtave kushtetuese dhe ligjore”,- tha kryetari i FRD-së, Sali Shehu në letrën që i ka drejtuar institucioneve.

1-17.jpg

2.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img