Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

Bashkia merr vendimin: Qëllohet për vdekje laraska që sulmonte kalimtarët në rrugë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c6550d9a8bc7ef6a327235a0b69988f3

Një laraskë me pseudonimin “Monstra e rrugës Windsor” është vrarë pasi terrorizoi mbi 40 kalimtarë.

Laraska admirohej dhe urrehej në të njëjtën kohë në Sydeny të Australisë. Ajo kishte një karakter të veçantë dhe rebel por ndonjëherë e tepronte duke sulmuar turistët në qytet.

Sipas dëshmitarëve laraska kishte sumuar rreth 40 kalimtarë, disa prej të cilëve përfunduan në spital për trajtim mjekësor. Madje një prej tyre kishte pësuar edhe infarkt nga frika e madhe.

Por tashmë zogu pagoi çmimin final. Këshilli i Bashkisë në qytet mori së fundmi vendimin për ta vrarë. Nami i keq i laraskës ishte aq i madh sa që punonjësi, para se ta qëllonte për vdekje, kërkoi që të asistohej nga policia vendase.

Vrasja e laraskës ka zemëruar shumë qytetarë. Një prej tyre tha se zogu ishte femër, dhe tashmë që e vranë, ka gjasa që të vegjlit e saj të ngordhin nga uria.

Ndërsa për “ABC News”, një zëdhënës i Këshillit të Bashkisë shtoi se ata ishin përpjekur të shmangnin vrasjen e zogut duke e shpërngulur larg qytetit, por ishte rikthyer.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img