Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Bashkia Lezhë miraton fondin e emergjencës, 800 milionë lekë për koronavirusin, shtyhet pagesa e taksave deri në 30 qershor

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

047974a006d877a6982046b46ae78740

Bashkia e Lezhës ka miratuar sot përmes një mbledhje të jashtëzkonshme një fond emergjence prej 800 milion lekësh (të vjetra) për përballimin e krizës së koronavirusit që ka prekur gjithë vendin.

Gjithashtu, Bashkia Lezhë ka ndërrmarrë dhe një nismë tjetër ndryshe nga qeveria, duke shtyrë afatin për pagesën e taksave vendore deri më datë 30 qershor. Falje në masën 20% nga vlera e përgjithshme e taksës së shërbimeve publike do të aplikohet edhe për kategoritë e taksapaguesve që nuk mund të ushtrojnë aktivitetin në këto ditë të krizës.

Më këtë paketë ekonomike të miratura sot nga Këshilli Bashkiak synohet t’ju vihet në ndihmë bizneseve, qytetarëve dhe kategorive të tjera të taksapaguesve që ushtrojnë aktivitetin në zonën e Bashkisë së Lezhës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img