Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Bashkia gjen zgjidhjen e veçantë, nxjerr zyrat në parking për të shmangur grumbullimin (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

db3ccbe266e5e65b20e7c5f786f20a5f

Bashkia e Durrësit edhe pse në një kohë pandemie, ka nisur sot,  nënshkrimin e kontratave me qytetarët që përfitojnë grantin për rikonstruksion.

Si masë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit Bashkia ka nxjerrë në parking zyrat për të shmangur kështu grumbullimin.

Siç shihet edhe në fotot më poshtë punonjësit e bashkisë kanë nxjerrë në parking zyrat dhe vijojnë punën me qytetarët duke rrespektuar edhe distancën sociale.

“Vazhdon nënshkrimi i kontratave me qytetarët që përfitojnë grantin për rikonstruksion.

Kryetarja e Bashkisë së Durrësit Emiriana Sako ka inspektuar nga afër procesin nëpër njësitë administrative.

Sot janë lëvruar pagesat e para për qytetarët përfitues të grantit, ndaj i ftojmë të gjithë qytetarët përfitues të paraqiten pa humbur kohë nëpër njësitë administrative për firmosjen e kontratës.

Të gjithë njësitë administrative të Bashkisë së Durrësit do të jenë të hapura deri në orët e mbrëmjes në mënyrë që qytetarët të paraqiten në këto zyra në oraret më të përshtatshme për ta,” shkruhet në postimin e Bashkisë së Durrësit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img