Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Bashkia e Tiranës gjobit Partinë Demokratike, 7 ditë kohë të kryejë pagesën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

19b8f46cffbbe73047be018e1db923d8

Bashkia e Tiranës e drejtuar nga Erion Veliaj ka gjobitur Partinë Demokratike për dëmet e shkaktuara sot në qytet si pasojë e protestës.

163 milionë lekë është gjoba e vendosur, të cilën PD mund ta paguajë brenda 7 ditëve pas kamatë-vonesë dhe në rast se ajo nuk shlyhet brenda 30 ditëve atëherë do të bllokohen llogaritë bankare të partisë.

“163 milionë lekë gjobë! Kjo është fatura e detajuar e dëmeve, të cilen s’duhet ta paguajë taksapaguesi i Tiranës, por ata që e shkaktuan”, shkruan Veliaj. 

Lexo edhe: Nis riparimi i Kryeministrisë, Veliaj: Respekt për protestat, jo për vandalët 

12342639_10153798397071926_5134584012981046164_n.jpg

12239895_10153798397051926_1386931844762713599_n.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img