Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Bashkia e Shkodrës nxjerr në ankand ‘Klubin e Futbollit Vllaznia’, ja çmimi fillestar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7e967bb41714cda97d068b9e004578b1

Pas shumë tentativash dhe takimesh, Këshilli Bashkiak i Shkodrës ka vendosur të nxjerrë në ankand aksionet e klubit të futbollit Vllaznia.  

Me 39 pro, Këshilli Bashkiak ka kërkuar shitjen e aksioneve të skuadrës kuqeblu. Për shitjen e aksioneve të klubit, Bashkia do të kërkojë rreth 600 milionë lekë.

Në këto kushte, klubi verior po shkon drejt privatizimit. Kjo është diçka që ka kohë që synohet, por ”tymi i bardhë” erdhi vetëm sot. 

Të shumtë janë ata që kërkojnë aksionet e Vllaznisë, por më i avantazhuar duket të jetë Alban Xhaferri.

Ky i fundit ka në pronësi 25% të aksioneve të ekipit të futbollit, për të cilët pak muaj për parë pagoi plot 150 milionë lekë të vjetra.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img